Espas Hakkında

HALUK HATİPOĞLU

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Çeşitli özel kurumlarda, tasarım ve uygulama alanlarında çalıştı. 1990 – 2014 yılları arasında INTERHOTELS grubunun kurucu ortağı olarak birçok konaklama tesisinin hayata geçirilmesinde ve işletmesinde tasarımcı ve danışman olarak görev aldı. 2014 yılından bu yana Espas Mimarlık’ın kurucu ortağı olarak mimarlık ve iç mimarlık alanlarında tasarım ve uygulama çalışmaları yapmaktadır. 1976 yılından bu yana Mimar Sinan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesinde Yapı Yönetimi ve Mimari Proje derslerinde öğretim görevlisi olarak eğitim vermektedir.

İLKE HATİPOĞLU

 

2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 2002 – 2014 yılları arasında bireysel olarak konut , otel , ofis ve restoran gibi projelerde tasarımcı ve uygulamacı olarak çalıştı. 2014 yılından bu yana Espas Mimarlık şirketinin kurucu ortaklarından olup Yeditepe Üniversitesi ve Işık Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak Mobiya Tasarımı ve Uygulaması Projesi derslerini vermektedir.
1996 yılından bu yana profesyonel olarak müzikle uğraşmakta olan İlke Hatipoğlu , kurucusu olduğu Redd grubu ile 7 albüm yayınladı. Halen yeni grubu Eqho ile müzik ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

BERKE HATİPOĞLU

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Birçok mimarlık bürosuyla serbest olarak sunum ve 3D mimari görselleştirme çalışmaları yaptı. 2004-2009 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümünde, 2009-2013 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümlerinde ve 2013’ten bu zamana Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Mimari Anlatım Teknikleri, CAD ve Mimari Görselleştirme ve Mimari Proje alanlarında öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir. 2014 yılından bu yana Espas Mimarlık’ın kurucu ortağı olarak mimarlık alanında çalışmaya devam etmektedir.
1996 yılında kurucusu olduğu grubu Redd ile 2005-2014 yılları arasında altı stüdyo, bir canlı performans albümü yayınladı. Halen Başar Ünder, Nedim Ruacan ve İlke Hatipoğlu ile 2015’te kurdukları Eqho ile müzik çalışmalarına devam etmektedir.

BURÇAK BERBEROĞLU

 

Mimar Sinan Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2004 yılından bu yana çeşitli firmalarda iç mimari ve tasarım sorumlusu olarak görev aldı. 2013 tarihinde kurumsal bir endüstriyel mutfak şirketi bünyesinde otel, restoran, cafe projelerine ürün ve endüstriyel mutfak tasarladı. Yaptığı bireysel proje çalışmalarının ardından 2020 yılından bu yana Espas Mimarlık ile çalışmaktadır.
Görsel sanatlar ve resme olan ilgisini profesyonel olarak kendi atölyesinde devam ettirmektedir.