Arüv Çevre Genel Md.

Arüv Çevre Genel Md.

İşveren: ARÜV ÇEVRE
Proje Tarihi: 2015
Yapım Tarihi: 2015
Yer: Kocaeli

Hizmetler, Kocaeli Yarımca mevkinde ARÜV ÇEVRE tarafından yaptırılmış 4 kat ve bir bodrumu bulunan yaklaşık 2000m2 toplam alandan oluşan binanın iç mekanlarının projelendirilmesi ve ahşap işlerinin uygulamasından oluşmaktadır.
1992 yılından bu yana çevre müşavirlik hizmetleri veren ARÜV ÇEVRE Müh. Müş. Hiz. İnş. San. ve Tic. A.Ş., artan ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Antalya’da bulunan merkezleri Kocaeli’ne taşımıştır.
Kocaeli’de bulunan yeni merkez, giriş-karşılama-bekleme, toplantı odaları, açık ve kapalı ofisler, yemekhane ve mutfağı, seminer alanı, arşivler, servis alanları ve yönetici ofisleri içerecek şekilde düzenlenmiştir. Giriş katı karşılama ve beklemenin dışında bir ana toplantı odası, muhasebe ofisleri, arşiv odası bulunacak şekilde düzenlenirken bodrum katta yemekhane, mutfak ve seminer alanı düzenlenmiştir. Binanın 1. ve 2. katlarında açık ofisler, en üst katında ise iki adet yönetici ofisi bulunmaktadır.
Giriş katında karşılama bankosunun arka bölümü ofis, toplantı odası ve arşiv alanlarını giriş-karşılama bölümünden ayırırken aynı zamanda ışık geçişine imkan vermekte ve bu alanların girişle olan ilişkisini yumuşatmaktadır.
Açık ofis katları, merkezinde toplantı odası olacak şekilde cam cephe boyunca düzenlenmiş böylece aydınlık ve ferah bir mekan oluşturulmuştur.
Yönetici ofislerinin tasarlanmasında binada halihazırda yapılmış olan tonozlu çatı belirleyici olmuştur. Bina formuna uyum sağlarken tavan yüksekliğini kaybetmeyen ancak oluşturulan ahşap bir kabukla mevcut hataları gizleyebilecek bir sistem oluşturulmuştur. Aynı sistemle tavan ve duvar devamlılığı sağlanmış, mekanın aydınlatılması için kullanılan armatürler de bu sistemin bir parçası olacak şekilde düşünülmüştür.