Köprübaşı Oto Galericiler Sitesi

Köprübaşı Oto Galericiler Sitesi

Köprübaşı Oto Galericiler Sitesi

İşveren: Bir Nar Tarım San. ve Tic. A.Ş.

Proje Tarihi: 2021
Yapım Tarihi: 2021-22 (Tamamlandı)
Yer: Köprübaşı / Manisa

 

Manisa’nın Köprübaşı’nda bulunan bu toplu iş merkezi, ilçede bulunan ikinci el oto galeri satış birimlerini bir toplu iş merkezinde buluşturmak ve alanda bu satış birimlerinin çalışanları ve müşterilerine hizmet verecek ortak ve sosyal alanlardan oluşuyor.

Tasarımını belirleyen temel unsurların, yüksek eğimli araziye uyum sağlamak ve sınırlı alana belirlenmiş satış birimi programını sığdırmak olan projede eğim, blokları farklı kotlara yerleştirmek ve farklı kotlardan girilen altlı üstlü satış birimleri oluşturmak suretiyle bir avantaja dönüştürüldü. Böylece alanının büyük bir bölümünü araç sergi/park yeri oluşturan birimlerin, rampa kullanılmadan iki katlı olarak tasarlanması mümkün hale geldi.

Yapı alanının büyük bir kısmını kapalı ofis/satış ve yarı açık sergi/parklarla oluştuğu üç blokta, bina boyutları ve boşluklarına bir araç için gerekli park yeri alanı bir modül olarak yön verdi.

Ticari bir yapı niteliği taşıyan tesiste tüm yapım yöntemleri, hızlı ve uygun bütçeli üretimlerle ve yerel ekiplerle sağlanabilecek şekilde seçildi.

 

Statik Projesi: VERITAS Engineering

Mekanik ve Sıhhi Tesisat Projesi: DORENG Mühendislik

Elektrik Projesi: APSIS Proje